Roadshow pro školy 2024: Největší konference o technologiích ve vzdělávání

Připravte se na budoucnost ve vzdělávacím systému. Roadshow pro školy 2024 přichází do 13 měst po celé České republice a nabízí jedinečnou příležitost pro učitele, ředitele a správce školských zařízení. Dozvíte se více o digitalizaci školství a její roli v modernizaci českého vzdělávacího systému.

S nástupem elektronických přihlášek na střední školy vstoupila Česká republika do nové éry modernizace vzdělávacího systému. Tato konference, konaná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Národního pedagogického institutu ČR, je zaměřena na klíčové výzvy a možnosti, které přináší digitalizace školství.

Roadshow je určena zejména pro ředitele škol, IT správce a učitele, kteří chtějí získat praktické znalosti a dovednosti pro efektivní správu a provoz škol v době digitalizace.

Co představí Gordic na Roadshow pro školy?

Zástupci společnosti Gordic, předního českého tvůrce informačních systémů a generálního partnera konference, se v prezentaci „Digitální škola“ zaměří na problematiku digitalizace škol jako komplexního systému, který zahrnuje různé aspekty moderní správy a komunikace. Budou se věnovat zejména spisové službě a jejím legislativním požadavkům, přičemž vysvětlí, jak elektronická spisová služba (eSSL) může školám pomoci efektivněji spravovat dokumentaci.

Dále se návštěvníci seznámí s využitím elektronických podpisů ve vedení škol, s možností integrace s oblíbenými školskými systémy, jako jsou Bakaláři, a s rolí portálu škol v digitální komunikaci s uchazeči. Přednášející nezapomenou ani na integraci spisové služby s MS Ofice, která usnadňuje každodenní administrativu.

Chybět nebude ani, mezi návštěvníky oblíbený, workshop s názvem „Spisová služba ve školské praxi“ od společnosti Gordic. Prakticky orientovaný program zájemce provede klíčovými aspekty práce se spisovou službou ve školském prostředí. Budou se moci podívat na konkrétní postupy (včetně ukázek práce se spisovou službou), na podepisování a pečetění dokumentů i na provádění autorizovaných konverzí a na změny datového formátu.

Kde a kdy nás najdete?

Nenechte si ujít příležitost zúčastnit se této akce. Roadshow pro školy v letošním roce zavítá do následujících měst:

• 30. 9. 2024 Pardubice
  • 1. 10. 2024 Hradec Králové
  • 2. 10. 2024 Jihlava
  • 3. 10. 2024 Ústí nad Labem
  • 7. 10. 2024 Ostrava
  • 8. 10. 2024 Zlín
  • 9. 10. 2024 Olomouc
  • 10. 10. 2024 Brno
  • 14. 10. 2024 České Budějovice
  • 15. 10. 2024 Plzeň
  • 16. 10. 2024 Sokolov
  • 17. 10. 2024 Praha
  • 21. 10. 2024 Liberec

Těšíme se na setkání s vámi.