Spisová služba

Ukázka programu

Funkcionalita

Ve videu si můžete prohlédnout základní funkce programu GINIS SSD, jako je centrum notifikací, změnu velikosti písma, vyhledávání či práci se seznamem.

Práce s datovou schránkou

V tomto videu ukazujeme příjem el. dokumentu přes Datovou schránku a její evidenci v eSSL.

Práce se šablonami

Zde si můžete prohlédnou tvorbu vlastního el. dokumentu a práci se šablonami. Ukázka obsahuje také el. podepisování.

261/2021

zákon č. 261/2021 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s další elektronizací postupů orgánů veřejné moci (DEPO)

499/2004 Sb

změna zákona č. 499/2004 Sb. o archivnictví a spisové službě

NSESSS

požadavky NSESSS (národní standard)

eIDAS

evropské nařízení eIDAS

Školení

Spisová služba

V nabídce firmy Gordic najdete také řadu specializovaných školení, vč. kurzů práce se spisovou službou.

Webináře

Pokud stále váháte, prohlédněte si webinář, který jsme o naší spisové službě připravili pro vedení a pracovníky škol.

Bezpečnost

Bezpečnost by měla být prioritou. Víte, že nejčastějšími terči kybernetických útoků jsou zaměstnanci?

Nejčastější otázky a odpovědi

Můžeme očekávat metodickou podporu?

Každý rok se vydává aktualizovaná metodika spisové služby. O legislativních novinkách vás dále informujeme na tomto webu, případně si můžete přihlásit odběr e-mailových zpravodajů. Dostupný je také metodický portál, který je nabitý legislativními novinkami. Naleznete ho zde: https://www.gordic.cz/podpora/metodika

Kolik vaše spisová služba stojí?

Cena je závislá zejména na počtu uživatelů a na tom, zda si chcete licence koupit nebo pronajmout (software jako služba). V obou případech mají druhý a každý další uživatel výraznou slevu na balíček potřebných funkcionalit. Cena nasazení spisové služby (jednorázová) se pohybuje kolem 10 tis. Kč bez DPH. Měsíční poplatek za pronájem cloudového prostření, poskytnutí licencí, jejich legislativní a technologickou údržbu a také poskytování základních služeb podpory se pohybuje v nižších jednotkách tisíc korun.

Bude spisová služba v souladu s aktuálními legislativními požadavky?

GINIS SSD je vyvinut a udržován ve shodě s platnou legislativou a současně je průběžně certifikován na shodu s požadavky národního standardu pro elektronické systémy spisové služby (NSESSS). Spisová služba bude také atestována.

Je program integrován se systémem Bakaláři?

S firmou Bakaláři máme podepsané memorandum o spolupráci, na které intenzivně na obou stranách pracujeme. Naším cílem je spustit pilotní projekt integrace na vybraných školách v září 2022 a v roce 2023 řešení již zpřístupnit ostatním zákazníkům. Spolupráce by měla odstranit duplicity činností a evidencí a propojit systémy do jednoho fungující celku.

Jak postupovat, abychom spisovou službu získali?

Nejjednodušší cestou je vyplnit poptávkový formulář, který naleznete na konci této stránky. Pro žádost o nacenění spisové služby pro vaši školu lze napsat také přímo na edu@gordic.cz. Pokud již některý z produktů Gordic vlastníte, obraťte se na svého obchodně-servisního pracovníka.